Nöromüsküler Hastalıklar

Kaslar, sinirler veya sinir-kas kavşağında oluşan anormal durumlar sonucu meydana gelen, heterojen bir grup hastalıklardır.Nöromüsküler Hastalıklar

Kaslar, sinirler veya sinir-kas kavşağında oluşan anormal durumlar sonucu meydana gelen, heterojen bir grup hastalıklardır.

 

Nöromüsküler hastalıklar, nöron hastalıkları (nöronopatiler), periferik sinir hastalıkları (nöropatiler), sinir-kas kavşağı (nöromüsküler kavşak) hastalıkları ve kas hastalıkları (miyopatiler) gibi hastalıkları kapsayan heterojen bir grup hastalıktır. Nöromusküler hastalıkların birçok tipi vardır. Bu hastalıklar kalıtsal olabildikleri gibi sonradan gelişmesi de mümkün hastalıklardır. Doğuştan gelen nöromusküler hastalıklarda akraba evlilikleri önemli bir risk faktörüyken, genetik olmayan nöromüsküler hastalıklar bir çok farklı nedenle ortaya çıkar. Bağışıklık sisteminin neden olduğu hastalıklar, tiroid bozuklukları, diyabet ve kas-sinir dokusuna zarar veren ilaçlar bu nedenlerden bazılarıdır.

 

Nöromüsküler hastalıklar, kaslarda kuvvet kaybı, ağrı, kramp, seğirmeler; el ve ayaklarda karıncalanma veya uyuşma, ağrılar ve yanmalar; göz kapaklarında düşme, çiğneme ve yutma zorlukları, eklem bozuklukları ve yürüme güçlüğü gibi belirtiler ile kendini gösterir.

tüm uzmanlıkları incele
online ön
randevu

online ön
randevu

Online ön randevu sistemimizle, randevu istek taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Randevu Tarihi

iletişim

iletişim

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

iletişim

iletişim
Adres

Hoşnudiye Mah. 746. Sk.
No:13 K:2 D:19
(Soho Business Center)
Tepebaşı/Eskişehir

TELEFON

0534 526 43 88

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.