hakkımda

hakkımda

Prof. Dr.Demet Özbabalık Adapınar, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1988 yılında Tıp Doktoru unvanı almıştır.İhtisasını ise,Eskısehır Osmangazı Üniversitesinde tamamlayarak 1996 yılında Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) uzmanı olmuştur. Mesleki çalışmalarına ise şu an Prof.Dr..Demet Özbabalık Adapınar Muayenehanesin de devam etmektedir.

Prof. Dr.Demet Özbabalık Adapınar Kimdir?

Prof. Dr.Demet Özbabalık Adapınar, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1988 yılında Tıp Doktoru unvanı almıştır.İhtisasını ise,Eskısehır Osmangazı Üniversitesinde tamamlayarak 1996 yılında Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) uzmanı olmuştur. 2000 yılında Doçent ünvanı olmuştur.

Mesleki çalışmalarına ise şu an Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar Muayenehanesin de devam etmektedir.

Prof. Dr.Demet Özbabalık Adapınar, 2010 - 2015 yılları arasında Alzheimer hastalığı için yeni umut sayılabilecek 3 uluslararası ilaç çalışmasına katılmıştır. Türk Tabipler Birliği, Türk Nöroloji Derneği, Dünya Alzheimer Birliği, Türkiye Alzheimer Derneği Üyesi ve Eskişehir Alzheimer Derneği başkanlığını yürütmektedir. İnme ve beyin dejeneratif hastalıkları ile ilgili yerli ve yabancı pek çok kitap bölümü ve yayınları bulunmaktadır.

özgeçmiş’i incele
videolar

videolar

videolar

videolar

Prof.Dr.Demet Özbabalık’ın katılmış olduğu programlara ve video anlatımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

detaylar

blog

blog
En Önemli Belirtisi Unutkanlık! Alzheimer
En Önemli Belirtisi Unutkanlık! Alzheimer

İleri yaş grubunda ortaya çıkan Alzheimer, kendini unutkanlıkla gösteriyor. Erken dönemde belirtileri doğru okunamadığı için tanıda geç kalınma oranı yüksek olan bu hastalık, tam olarak tedavi edilemiyor. Tedavi kapsamında hastaların yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan uygulamalar büyük önem taşıyor.

Alzheimer’ı 20 Sene Önceden Bilmek Mümkün
Alzheimer’ı 20 Sene Önceden Bilmek Mümkün

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, çağın en korkulan hastalıklarından birisi olan Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmenin mümkün olduğunu belirtti.

Her 3 Saniyede 1 Kişiye Alzheimer Tanısı Konuyor
Her 3 Saniyede 1 Kişiye Alzheimer Tanısı Konuyor

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, yapılan çalışmalara göre her 3 saniyede 1 kişiye ‘Alzheimer’ tanısı konulduğunu ve dünya üzerinde 40 milyona yakın hasta olduğunu bildirdi.

iletişim

iletişim

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

iletişim

iletişim
Adres

Hoşnudiye Mah. 746. Sk.
No:13 K:2 D:19
(Soho Business Center)
Tepebaşı/Eskişehir

TELEFON

0534 526 43 88

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.